• Slideshow

Vinařství Bauman

Vinařství se v rodině Baumanů dědí již po několik generací.

Vinařství Bauman bylo založeno v roce 2010 jako malá rodinná firma. Po sedmileté bohaté zkušenosti nabyté ve vinařství v Rakousku, chtěl Milan vynaložit veškeré své znalosti a úsilí na výrobu a prodej vlastních vín. Velkou podporou mu v této snaze byl tatínek, který v nelehkých začátcích pomohl při budování a zajištění nových prostor a samozřejmě umožnil pěstování hroznů na svých vinicích, což bylo a je velmi důležité. Víno je vyráběno výhradně z hroznů vlastní produkce. Každý příběh dobrého vína, u kterého si rádi posedíte s přáteli, partnery, nebo jen sami se sebou začíná ve vinici.

Období začátků bylo náročné, ale podařilo se je zvládnout. Ve stejném roce, kdy byla založena firma se narodila dcera Terezka, které na počest a s láskou do dnešního dne vyrábíme červené cuvée Terezka a rosé Terezka. Syn Jan narozený v roce 2013 na své cuvée ještě čeká, ale určitě i jemu chceme věnovat jedno z výjimečných vín.

V současné době pěstujeme hrozny na necelých 6 ha vinic. Z veškeré produkce vyrábíme moderní technologií svěží, lehká, převážně bílá vína. Pro každého, kdo k nám zavítá, máme ve vinném sklepě připravenu ochutnávku našich vín a samozřejmě povídání o jejich charakteristice, o trati, ze které vína pochází a samozřejmě také o okolí, zvyklostech a historii vinařství ve Velkých Bílovicích, které jsou naprosto jedinečnou ukázkou lidské pracovitosti, trpělivosti, lásky k zemi, přírodě a vinařství. Pokud na základě historických důkazů věděli již staří Římané, že v této oblasti lze vypěstovat kvalitní hrozny a vyrobit dobrá vína, prostě to nezpochybňujeme.

Přivítáme moc rádi každého, kdo má zájem ochutnat naše vína a užít si atmosféru vinných sklípků, pohody, dobré nálady a kraje nádherného Lednicko-Valtického areálu.

Přijďte, těšíme se na vás a doufáme, že pak budete rádi doma nad sklenkou dobrého vína vzpomínat a vrátíte se k nám na každý další ročník!

Ocenění

 

     

AIMG 0332 Fotor Kopie
AIMG 0345 Fotor Kopie
AIMG 0353 Fotor Kopie
AIMG 0367 Fotor Kopie

Vinařství Bauman s.r.o.

Milan Bauman
tel.: +420 775 365 523

Ing. Lenka Baumanová
tel.: +420 773 677 992

slipka